Bitümlü Likit Su Yalıtım Ürünleri – Alüsol ALS 100

Kullanım Yerleri

 • UV ışınlarına karşı korunumu istenen tüm bitümlü kaplamalar ve yalıtımlı yüzeylerde
 • Tank, boru gibi metal veya döküm eleman yüzeylerinin korozyona karşı korunmasında (tercihen BTM Elastosol uygulamasından sonra tek kat olarak)
 • Gün boyu ısı birikimini önlemek için, metal veya beton tank ve diğer yapı elemanlarının yüzeyinde
 • Kubbe, tonoz, kuzey duvarı ve prefabrike oluklarda önceden suya karşı alınmış önlemlerin üzerine reflektif ve estetik amaçlı uygulamalarda BTM Sürme Esaslı Su Yalıtım Malzemesi ALS 100 kullanılır.

Teknik Özellikler

Esası       : Aluminyum pigment-bitüm
Renk       : Uygulandıktan sonra gümüş rengi
Form      : koyu kıvamlı sıvı
Yoğunluk: 0,92-0,98 gr/cm3
Katı Madde Oranı: %60
Kuruma Süresi: 20 dakika sonra kurumaya başlar ve 24 saat sonra tamamen kurur.

Yüzey Hazırlığı

Uygulama yapılacak yüzey kuru, tozsuz, yağsız ve temiz olmalıdır. Uygulama mevcut su yalıtımının üzerine yapılacaksa su yalıtımı iyi durumda olmalı, su toplanmayacak şekilde gereken eğim verilmiş olmalıdır.

Uygulama Şekli

Soğuk uygulamalıdır. Kutu açıldığında kullanılmadan önce ve kullanım esnasında karıştırılması tavsiye olunur. Uygulanacak yüzeyin kuru ve temiz olmasına dikkat edilerek fırça, rulo veya pülverizatörle tek kat olarak uygulanır. Temizlik için organik çözücülerden yararlanılır.

Tüketim

Yüzeyin durumuna bağlı olmakla birlikte, yaklaşık tüketim miktarı bitümlü yüzeylerde 250g/m2, metal yüzeylerde ise 150-200 g/m2 düzeyindedir.

Ambalaj

Alüsol ALS 100, piyasaya 17 kg (net) ve 4 kg (net) teneke ambalajlarda sunulmaktadır. TS 103 gereği ürün tanıtıcı bilgileri etiket üzerinde yer almaktadır.

Depolama Koşulları ve Raf Ömrü

BTM Sürme Esaslı Su Yalıtım Malzemesi ALS 100, üstü kapalı mekanlarda (0-30 oC sıcaklıklarda) ve dik bir şekilde depolanmalıdır. Eğer açıkta uzun bir süre depolanmaları gerekiyorsa, güneş ışınlarından korunmaları için üzerlerinin örtülmesi gerekmektedir.

Açılmamış orijinal ambalajında, kuru ve serin olarak depolandığında raf ömrü 12 aydır.

Uyarılar

 • Direk ateş ile temas ettirilmemelidir.
 • Solvent içerdiğinden, uygulama sırasında sigara içilmemeli, ateş yakılmamalı ve kıvılcım üretebilecek aletler kullanılmamalıdır.
 • Kapalı yerlerde kullanılması gerektiğinde, ortamın havalandırılması sağlanmalı ve sağlık tedbirleri alınmalıdır.
 • Kova kapağı açık bırakılmamalıdır.
 • Göze ve cilde temas ettirilmemelidir.

Talep Formu

  Benzer Ürünler