BTM Kiremit Altı Membran – Kiremitaltı Su Yalıtım Membranları

BTM Kiremit Altı Membran

BTM Kiremit Altı, selüloz elyaf ya da cam tülü taşıyıcılı, okside bitümden imal edilmiş, alt yüzeyi polietilen film, üst yüzeyi ise polipropilen kanaviçe kaplı olan geniş başlı çivi ile uygulanan su yalıtım membranıdır. 4 farklı teknik özelliğe sahip çeşidi bulunur.

 

Kullanım Yerleri

Eğimli çatılarda, çatı malzemesinin (kiremit vb.) altına, su yalıtımını sağlama amaçlı olarak uygulanır.

Yüzey Hazırlığı

Uygulama öncesi yüzey; toz, kir, pas ve yağlardan arındırılmalı, gevşek ve kopmaya müsait pütürlü parçalar kazınmalıdır.

 

Uygulama Şekli

Su yalıtımı sağlayan BTM Kiremit Altı Membranı (örtüsü), kaplama tahtasının üzerine, oluk yönüne paralel olacak şekilde ve en alt seviyeden başlanarak, geniş başlı çivilerle çakılmalı; yukarıya çıkıldıkça 10 cm’lik bölüm üs tüste bindirilmeli ve tüm yüzey bu şekilde kaplanmalıdır.

 

Ambalaj

BTM Kiremit Altı Membran (su yalıtım örtüsü), 1 m. eninde ve 10 m. boyunda, rulo şeklinde piyasaya sunulmaktadır.

 

Depolama Koşulları ve Raf Ömrü

Rulolar, üstü kapalı alanlarda ve dik konumda depolanmalıdır. Ruloların açıkta uzun süre depolanması gerektiği durumlarda, güneş ışınlarından korunmaları gerekir. Bunun için üzerlerinin örtülmesi önemlidir. Ruloların paletsiz şekilde istiflenmesi söz konusu olduğunda, üst üste konulmazlar. Paletli halde istiflemeleri durumunda ise, üst üste en çok iki sıra yapılabilir.

 

Talep Formu

    Benzer Ürünler