BTM Shingle Galaksi Modern – Shingle Dragon

Galaksi serisinin Modern modeli; renkli mineral kaplı, sentetik takviyeli okside bitümlü kendinden yapışkanlı levhadır. Eğimli çatı kaplama malzemesi olan ürün; BROOF Dış Yangın Performansına sahiptir.

Avantajları

 • Su geçirimsizdir.
 • Uzun ömürlüdür.
 • Uygulaması kolaydır.
 • Her binaya uyan renkleri bulunur.
 • Hafiftir, çatınıza ekstra yük getirmez.
 • Rüzgara son derece dayanıklıdır.
 • UV ışınlarına dayanıklıdır.

Kullanım Yerleri

 • Eğimli çatılarda/Tavsiye edilen min. eğim %20
 • Eğimli pergolelerde kaplama malzemesi olarak kullanılır.

Yüzey Hazırlığı

Shingle Uygulama Kılavuzu’na ya da ambalaj üzerinde bulunan uygulama bilgilerine bakınız.

Uygulama Şekli

Shingle Uygulama Kılavuzu’na ya da ambalaj üzerinde bulunan uygulama bilgilerine bakınız.

Havalandırma:

Shingle kaplanacak çatı altyapısını oluşturan ahşap panel ve elemanların nem ve sıcaklık farklılıkları nedeniyle çalışıp (uzama ve büzüşme) shingle katmanına zarar vermesinin önüne geçmek için uygun bir doğal havalandırma sağlanmalıdır.

Bu doğal havalandırma, havanın saçaklardan girebileceği ve mahya yakınlarından çıkabileceği şekilde oluşturulmalı ve genel kural olarak her 300 m2’lik çatı katı alanı için 1 m2 toplam havalandırma boşluğu bırakılacak şekilde yapılmalıdır. Bu kurala uygun şekilde oluşturulacak toplam havalandırma boşluğu alanının yarısı saçaklardan hava girişi için, diğer yarısı da mahya yakınlarından havanın çıkışı için dengeli bir şekilde ayrılmalıdır.

Aksesuar yelpazesinde hava çıkışları için kapaklı veya kapaksız olmak üzere iki tip shingle havalandırma bacası bulunur. Bu bacalar, her 10 m2’ye 1 adet olacak biçimde mahya yakınlarına yerleştirilirler. Yeri belirlenen baca monte edilmeden önce, OSB levha shingle havalandırma bacası flanşının altındaki açıklık ölçüsünde kesilerek baca yerleştirilir. Saçaklardan hava girişi için de uygun ölçü ve biçimde boşluklar bırakılmalı, kuş/böcek girmesine karşı tel ile korunmalıdır. Çatı arasında uygun bir doğal havalandırma yapılmamış olması nedeniyle shingle levhalarda altyapının çalışması nedeniyle oluşan deformasyon ve çatlaklardan üretici ve satıcı firmalar sorumlu tutulamaz.

Uyarılar:

Shingle paketleri kullanım öncesinde de düşük ve yüksek sıcaklıklar ile nemden korunmuş olmalıdır. Shingle kaplanacak çatı yüzeyindeki kaplama tahtaları (OSB, su kontraplağı) kuru olmalıdır. OSB levhalar çatıya şaşırtmalı olarak ve her kenarında en az 3 mm genleşme boşluğu olacak biçimde döşenmelidir. Böylelikle shingle kaplamanın çalışan ahşap alt yapıdan etkilenmemesi sağlanabilir. Genleşme derzi bırakılmadan döşenmiş OSB levhalar üzerine kaplanan shingle levhalarda altyapı hareketi nedeniyle oluşan deformasyon ve çatlaklardan üretici ve satıcı firmalar sorumlu tutulamaz. Çatı sıcaklığının artmaması için uygun bir havalandırma sistemi sağlanmalıdır.5°C’nin altındaki sıcaklıklarda shingle’ın kenarları ve köşelerinde oluşabilecek deformasyonlara karşı dikkatli olunmalıdır. Unutulmamalıdır ki; shingle levhaların ideal uygulama sıcaklığı +5 °C ve  +30°C arasıdır.

Ambalaj

BTM Shingle Galaksi Modern levhalar 32 cm eninde ve 100 cm boyundadır.

BTM Kendinden Yapışkanlı Galaksi Modern, paketler halinde piyasaya sunulmakta olup, Bir pakette yer alan 18 levha ile 2.52 m2 bitmiş yüzey elde edilebilmektedir.

Depolama Koşulları ve Raf Ömrü

Paketler, üstü kapalı mekânlarda depolanmalı; üst üste en fazla üç paket olacak şekilde istiflenmeli ve güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.

Talep Formu

  Benzer Ürünler