Kendinden Yapışkanlı Su Yalıtım Membranları – BTM Elastoself MD

Polyester keçe taşıyıcılı, SBS (styrene-butadiene-styrene) ile modifiye edilmiş bitümden üretilmiş, alt yüzeyi Silikonlu folyo, üst yüzeyi ince kum kaplı, 1,5 mm kalınlığında, yüksek elastik özellik gösteren, kendinden yapışkanlı, soğuk uygulamalı bir su yalıtım örtüsüdür.

Avantajları

 • Çok kolay uygulanır
 • Kendinden yapışkanlıdır
 • Bitümle temasa uygundur
 • Düşük sıcaklıklarda uygulanabilir
 • Hava koşullarından etkilenmez.

Kullanım Yerleri

 • Teras çatılarında,
 • Eğimli beton çatılarda, su geçirimsizlik elde etmek için kullanılır.
 • Hafif metal çatılar için ilk kat yalıtım örtüsü olarak ideal malzemedir.
 • BTM Su Yalıtım Örtüsü Elastoself MD, soğuk iklimler için tasarlandığı gibi, her türlü esneklik gerektiren yüzeyde yapılacak olan su yalıtımlarında birinci kat veya Isi Yalıtım Levhası POLPAN levhalarının üzerine birinci kat örtü olarak kullanılabilmektedir.

Yüzey Hazırlığı

Uygulama yapılacak yüzey, toz, kir, pas ve yağdan arındırılmalı, gevşek parçalar kazınmalıdır. Uygulanacak yüzeye bağlı olarak gerekli hallerde, uygulama yapılacak yüzeye BTM sürme esaslı su yalıtım malzemesi BTS 100 veya BTM sürme esaslı  BTR 100 astar tatbik edilmeli, tamamen kuruması beklenmelidir.

Uygulama Şekli

Yalıtım yapılacak yüzeyler, temiz ve kuru olmalıdır. BTM Su Yalıtım Örtüsü Elastoself MD uygulamasından önce, yüzeye bitümlü solüsyon astar BTS 100 (TS103) veya bitümlü emülsiyon astar BTR 100 (TS113) sürülmüş olmalı ve kuruması beklenmelidir.

Su Yalıtım Örtüleri Yapıştırma Kuralları:

BTM Su Yalıtım Örtüsü Elastoself MD, kendinden yapışkanlı bitümlü su yalıtım örtüsü, eğim yönüne dik olacak şekilde en aşağıdan başlanarak ve alt yüzeyindeki silikonlu folyo sökülmek suretiyle çatıdaki Polpan yüzeyine yapıştırılır. BTM Su Yalıtım Örtüsü Elastoself MD uygulamasında örtü binileri örtünün 1 metre olan kısa kenar bindirmelerinde 15 cm, uzun kenar bindirmelerinde ise 10 cm bini payı bırakılarak yapılır. BTM Su Yalıtım Örtüsü Elastoself MD uygulaması yapılırken, örtünün uzun kenar bini yerini ortalayacak şekilde 50 cm.de bir örtü tespit vidası uygulanır.

 

 

 

Ambalaj

BTM Su Yalıtım Örtüsü Elastoself MD, 1 m eninde ve 20 m boyunda olup rulo halinde piyasaya sunulmaktadır.

Depolama Koşulları ve Raf Ömrü

Rulolar üstü kapalı mekanlarda ve dik bir şekilde depolanmalıdırlar. Eğer ruloların açıkta uzun bir süre depolanmaları gerekiyorsa, güneş ışınlarından korunmaları için üzerlerinin örtülmesi gerekmektedir. Rulolar paletsiz halde istifleneceklerse üst üste konulmazlar. Paletli halde istiflemede en çok iki sıra üst üste konulabilir.

Raf ömrü; orijinal açılmamış ve hasar görmemiş ambalajında, kuru ortam koşullarında, direkt güneş ışığı görmeden, +5 °C ile + 25°C arasında saklandığı takdirde, üretim tarihinden itibaren 1 yıldır.

Talep Formu

  Benzer Ürünler