Kendinden Yapışkanlı Su Yalıtım Membranları – Renova UNO

Renova UNO renovasyon projeleri için geliştirilmiş, tek tarafı kendinden yapışkanlı, özel polimer bitümlü, polyester taşıyıcılı 3 mm kalınlıkta bir membrandır.

Avantajları

Özellikle yangın riski olan tarihi yapıların çatı yalıtımında, şalümo alevi kullanılmaksızın kendinden yapışkanlı olması sayesinde güvenli bir şekilde uygulanabilme özelliğine sahiptir.

Kullanım Yerleri

Teras, çatı ve temellerde ilk kat ve/veya ikinci kat olarak, su yalıtımı amacı ile kullanılır.

Yüzey Hazırlığı

Uygulama yapılacak yüzey, kuru ve temiz olmalı, yağ, pas, silikon ve kirden arındırılmış olmalıdır. Uygulanacak yüzeydeki derin çatlaklar ve pürüzler bitümlü tamir mastiği ile doldurulmalı/ düzeltilmelidir. Uygulanacak yüzeye bitüm astar kullanılması önerilir.  10 °C e altındaki sıcaklıklarda bant ve uygulanacak yüzey, uygulama esnasında sıcak hava ekipmanı ile ısıtılmalıdır.

Uygulama Şekli

Uygulama esnasında alt yüzeydeki silikonlu film sıyrılır ve ürün hazırlanmış yüzeye direk uygulanır. Uygulama sonrasında tüm yüzeylere ve özellikle bindirme ve ek yerlerine silikon rulo ile basınç uygulayarak, hava kabarcığı kalmayacak şekilde tam yapışma sağlanmalıdır.

Ambalaj

Renova UNO 1 m eninde ve 10 m boyunda olup rulo halinde piyasaya sunulmaktadır.

Depolama Koşulları ve Raf Ömrü

5-25 °C sıcaklıkta, kuru ve üstü kapalı mekanlarda, dik olarak depolanmalıdır. Direk gün ışığından, soğuk havaya, suya, dona ve ağır hava şartlarına karşı korunmalıdır. Üretim tarihinden itibaren 1 yıl içinde kullanılması önerilir.

Raf ömrü; orijinal açılmamış ve hasar görmemiş ambalajında, kuru ortam koşullarında, direkt güneş ışığı görmeden, +5 °C ile + 25°C arasında saklandığı takdirde, üretim tarihinden itibaren 1 yıldır.

Talep Formu

    Benzer Ürünler