ONDUSER

Onduser projesiyle bölgemizde bugüne kadar bir ilk olan çatı-cephe kaplama alternatifi inşaat sektörünün hizmetine sunulmaktadır.

Onduline Avrasya tarafından tasarlanan ve Seramiksan’ın katkılarıyla geliştirilen özel seramikler ve özel montaj sistemiyle sağlam, uzun ömürlü ve estetiktir. Kendini kanıtlamış bu klasik yapım malzemesi, çatı için gereken tüm teknik özelliklerle donatılmış, herhangi bir harç veya yapıştırıcı kullanılmadan çatılara ve cephelere uygulanabilmektedir.

Sırla kaplı dış yüzeyi sayesinde su geçirimsizdir. Isoline su yalıtım levhalarıyla birlikte uygulandığı için % 15’e kadar düşük eğimlerde de güvenle kullanılabilir. Ancak, % 15’ten az eğimlerde uygulanmamalıdır.

Hafiflik
Çatıya verdiği yük 19,5 kg/m² olup, bu ağırlık, geleneksel çatı kaplama malzemelerinin yarısıdır. Böylece nakliyede olduğu kadar şantiye içi taşımalarda da kolaylık sağlar ve deprem güvenliği yüksektir.

Üzerinde Kolayca Yürünebilir
Seramikler lastik ayakkabı ile üzerlerine basıldığında kırılmazlar. Ayrıca ıslandığı durumlarda bile kaymayı engelleyen özel bir kaplamaya sahiptirler.

Güneşi Yansıtır
Sırla kaplı seramik yüzeyler güneşi yansıtır ve seçilen renklerin de yardımıyla devamlı ısıya maruz kalsa bile çatı ısı depolamaz.

Çatı ve Cepheleri Havalandırır
Seramiklerin uygulamasında harç veya yapıştırıcı kullanılmaz. Bu bakımdan montaj, mekanik ve havalandırmalıdır. Sistem, don olayından da etkilenmez. Havalandırma kışın yoğuşmayı önlerken yazın çatıyı serinletir, konfor ve tasarruf sağlar.

Yerinden Oynamaz
Her bir seramik, paslanmaz çelik kancalarla çatıya monte edilir ve fırtına deprem gibi etkilerle hiçbir seramik yerinden oynamaz, çatıdan düşmez, uçmaz.

Kolay Uygulanır
ONDUSER® sistemi ISOLINE® su yalıtım levhasıyla uygulanır. Levhanın üzerindeki çizgi ve oluklar her bir seramiğin nereye oturacağını gösterir. Yerleştirme sırasında ölçü almak gerekmez. Seramikler kolayca kesilir, istendiğinde aradan çıkartılır ve yenisiyle değiştirilebilir.

En x Boy x Kalınlık   : 33 cmx30 cmx8 mm
Ağırlık/Adet              : 1.62 kg/adet
Ağırlık/m²                 : 19.5 kg/m²
Net Kaplama Alanı : 1 m²/kutu
Ambalaj/Kutu                       : 12 adet/kutu
Ambalaj/Palet                      : 50 kutu/palet 1 palet = 50 m²

Aksesuar
Kanca Başlı, Rondelalı Paslanmaz Çelik Çivi
Ambalaj                     : 400 adet/kutu

Talep Formu

    Benzer Ürünler