TAŞ YÜNÜ DOLGULU – N5TM MEMBRANLI ÇATI PANELİ

Minimum %1,5 eğimli çatılarda, gerekli su ve ısı izolasyonunu sağlayan, yüksek yangın dayanımlı çatı kaplama malzemesidir. Yerinde uygulamalara oranla çok daha hızlı ve kolay ve ekonomik montaj imkanı vardır. N5T Membranlı Çatı Panelinde, membran metale yapışır. Basma mukavemeti yüksektir, membran yüzeyde oluşabilecek şekil değiştirme, iz ve katlanmaları engelleyerek görsel olarak avantaj sağladığı gibi taşıma kapasitesini de artırır. PVC ve ya TPO membranlı olarak tercih edilebilir.

 1. Üst metaline membran yapıştırılmış taşyünü dolgulu sandviç panelden imal edilen bir çatı kaplama malzemesidir.
 2. Alt metalin yapısı 5 hadveden oluştuğu için yüksek taşıma kapasitesine sahiptir.
 3. Alt ve üst metalin bir arada bulunmasıyla, çekirdek malzemenin bütünlüğü korunarak çok katmanlı kompozit bir yapıdır.
 4. Bu kompozit yapı sayesinde; gösterdiği basma, çekme ve kayma dayanımı yüksek taşıma kapasitesine sahip olmasını sağlar.
 5. Birleşim sonrası alt metalin yanal bini ile oturmasının yanında üst metalin de lamba-zıvana ile birleşimi, kaplamanın bir bütün olarak çalışmasını sağlayarak üst düzey statik dayanım performansı sunar.
 1. Montaj sırasında, sandviç panelin konstrüksiyona tespiti üst metal üzerinden yapılır. Her noktada tam birleşim sağlandığı için membranlı üst metal katmanının ayrışma riski yoktur. Çekirdek dolgu malzemesinin deforme olması önlenmektedir.
 1. Ön delik uygulaması gerektirmemesi montajın daha da hızlanmasını sağlayarak avantaj oluşturur.
 2. Mekanik tespit yapılan raptetli bağlantı elemanı üst metali kavrar ve kaynak yapılan membran kulağı altında kalır. Vidanın membran altında kalması korozif etki oluşturacak dış ortam koşullarına maruz kalmamasını sağlar. Korozyonun oluşmaması malzemenin ömrünü uzatır.
 1. Yerinde uygulama sistemlerden farklı olarak iç tavan yüzeyinde açıkta vida gözükmediğinden mimari estetik elde edilir.
 1. Mekanik tespitin membrandan itibaren yapılması, özellikle çok yüksek yapılarda artan rüzgar yükü nedeniyle membranın da ayrışmaya karşı olan direncini yükseltir. Hem membran laminasyonu hem de mekanik tespit malzemenin tüm yüzey boyunca bütüncül çalışmasını sağlayarak mukavemeti artırır.
 2. Laminasyonlu yüzeyin deformasyonlar karşısında gösterdiği direnç montaj sonrası yapının kullanımında ve periyodik bakımlarda üstünde yürüme imkânı sunar.
 3. Montaj esnasında ya da şantiye koşullarında kesici ve delici aletlerin üzerine düşmesi durumunda yırtılmalara karşı dirençlidir.
 4. Membran yırtılması gerçekleşmesi durumunda alttaki metal tabaka izolasyon dolgu malzemesinin dış etkilere direkt olarak maruz kalmasını engeller. Montaj sonrası yapının kullanımında ve periyodik bakımlarda bu yönüyle avantaj sağlar. Bu durum malzemeyi daha uzun ömürlü kılar.
 5. Minimum %1,5 eğimli çatılarda kullanılabilir.
 6. Aynı makas kolu üzerinde panel boyunun yeterli olmadığı durumlarda paneller boyuna bini yapılarak uygulanır.
 7. Kompozit sistem sürekli hat teknolojisiyle üretildiğinden kalite performansları açısından yerinde uygulama sistemlere göre daha güvenilirdir.
 8. Yerinde uygulama sistemlerine göre daha kolay ve daha hızlı montaj imkânı sunar.

 

Membranlı Taşyünü Sandviç Panel İle Mimari Çözümler

Yerinde uygulama sistemlerden farklı olarak iç tavan yüzeyinde açıkta vida gözükmediğinden mimari estetik elde edilir.

Mekanik tespitin membrandan itibaren yapılması, özellikle çok yüksek yapılarda artan rüzgar yükü nedeniyle membranın da ayrışmaya karşı olan direncini yükseltir. Hem membran laminasyonu hem de mekanik tespit malzemenin tüm yüzey boyunca bütüncül çalışmasını sağlayarak mukavemeti artırır.

Laminasyonlu yüzeyin deformasyonlar karşısında gösterdiği direnç montaj sonrası yapının kullanımında ve periyodik bakımlarda üstünde yürüme imkânı sunar.

Montaj esnasında ya da şantiye koşullarında kesici ve delici aletlerin üzerine düşmesi durumunda yırtılmalara karşı dirençlidir.

 

TEKNİK BİLGİLER

 

Üretim Lokasyonu

Balıkesir

Faydalı En

1000 mm

Minimum boy

3 metre

Maksimum boy

Nakliye Koşullarına Bağlıdır

Taşyünü Yoğunluk

100 (±10) kg/m3

Taşyünü kalınlık

50-60-70-80-100-120-130-150 mm

Isı İletim Katsayısı λ (EN 13165)

0,035 W/mK

Yanmazlık Sınıfı (EN 13501-1)

A1

Su absorbsiyonu

Hacimce %2

Sıcaklık Dayanımı

600 ºC

Ses Yalıtımı Rw [dB] ≥

30

Buhar Difüzyon Direnci (EN 12086)

1

Talep Formu

  Benzer Ürünler